Gruźlica Wiadomości branżowe

Zadbaj o bliznę zimą, by była mniej widoczna latem

2 do 4 miesięcy - tyle czasu powinna trwać minimalna terapia blizny, która pomoże poprawić jej wygląd i zapobiegnie nieprawidłowemu gojeniu tkanki. Zima to dobry czas, by rozpocząć terapię i cieszyć się wygładzoną i jaśniejszą blizną

2 do 4 miesięcy – tyle czasu powinna trwać minimalna terapia blizny, która pomoże poprawić jej wygląd i zapobiegnie nieprawidłowemu gojeniu tkanki. Zima to dobry czas, by rozpocząć terapię i cieszyć się wygładzoną i jaśniejszą blizną w letnim sezonie.

Odpowiednia terapia sprawi, że blizna może znacznie korzystniej wyglądać. Nieprawidłowe blizny to duży problem estetyczny i psychologiczny. Mogą obniżać poczucie pewności siebie, a nawet powstrzymywać od pewnych aktywności (plaża, wyjście na basen). Dużym kłopotem są blizny przerosłe, ciemne lub czerwone. Powstają, gdy któryś z etapów gojenia przebiega nieprawidłowo. Np. nie wolno lekceważyć czwartej, ostatniej fazy przebudowy blizny, która trwa od kilku miesięcy do roku. Właśnie wtedy najlepiej jest zacząć terapię zmniejszającą widoczność blizny.

Terapia na blizny świeże i na blizny dojrzałe

?Terapią zalecaną przez międzynarodowy zespół ekspertów jest kuracja plastrami silikonowymi np. Sutricon. Można ją stosować na blizny świeże, aby zapobiegać nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych, jak również na blizny dojrzałe, kilkuletnie, aby je uelastycznić i rozjaśnić.” ? mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Terapia plastrami powinna trwać minimum 2 ? 4 miesiące. W tym czasie silikonowy plaster tworzy ?błonę” zapewniającą idealne warunki dla naturalnej regeneracji skóry, normalizując produkcję kolagenu.

Ze względu na dobrą przepustowość powietrza i właściwości adhezyjne, plaster nie traci swoich właściwości podczas wielokrotnej aplikacji, tak więc można  go stosować nawet przez 5 dni. Silikonowy plaster jest przezroczysty i cienki, łatwo dopasowuje się do kształtów ciała. Jego wielkość można dostosować do indywidualnych rozmiarów blizny.

Silikonowe plastry na blizny Sutricon dostępne są w sprzedaży internetowej na DrogeriaZdrowie.pl, Kidy.pl, CincoTerra.pl w promocyjnej cenie.

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Wspólnie dla efektywniejszego leczenia

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy