Apteczka Leki

Płynne działanie na odkrztuszanie

Informacja Prasowa Nowość! Płynne działanie na odkrztuszanie W sezonie zimowym nie trudno o infekcję dróg oddechowych. Zmienna i kapryśna pogoda, pośpiech, nieodpowiedni ubiór sprzyjają wyziębieniu

Informacja Prasowa
Nowość!

Płynne działanie na odkrztuszanie

W sezonie zimowym nie trudno o infekcję dróg oddechowych. Zmienna i kapryśna pogoda, pośpiech, nieodpowiedni ubiór sprzyjają wyziębieniu organizmu. Dodatkowo posiłki ubogie w witaminy i minerały sprawiają, że nasz organizm nie jest wystarczająco odporny i bardziej niż zwykle podatny na zakażenia dróg oddechowych. W efekcie u wielu osób pojawiają się objawy infekcji wirusowych. Z reguły najpierw jest to ból gardła i wodnisty katar, często występuje też gorączka. Natomiast po 2-3 dniach pojawia się męczący mokry kaszel. Ostatni z nich jest szczególnie uciążliwy i nie leczony przedłuża czas powrotu do zdrowia. Dlatego warto sięgnąć po skuteczną broń.

Kaszlu nie należy ignorować!
Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że kaszel to nic innego jak odruchowa reakcja obronna organizmu między innymi na podrażnienie błony śluzowej dróg oddechowych. Istotna dla ustalenia sposobu leczenia jest informacja o jego rodzaju. Kaszel suchy i męczący jest najczęściej jednym z pierwszych objawów infekcji dróg oddechowych. Zazwyczaj po nim pojawia się kaszel mokry tzw. produktywny, któremu towarzyszy odkrztuszanie wydzieliny. Kaszel mokry to gwałtowne wyrzucenie powietrza z płuc w celu oderwania zalegającego w oskrzelach śluzu. Śluz to gęsta i lepka substancja powstająca w wyniku stanu zapalnego, a jej odkrztuszenie czyli oczyszczenie dróg oddechowych, chociaż często nieefektywne, niemniej jest konieczne w celu całkowitego wyleczenia. Aby przyspieszyć ten proces i złagodzić nieprzyjemne dolegliwości należy zastosować odpowiednie leczenie.
Odetchnij z ulgą
Przy wyborze odpowiedniego leku warto zwrócić uwagę na sposób jego działania. Dobrze jest jeżeli stosowany preparat oprócz działania wspomagającego odkrztuszanie, wykazywał również dodatkowe właściwości, które pomogą w procesie leczenia. Tak działa oryginalna acetylocysteina zawarta w preparatach marki Fluimucil. Fluimucil wykazuje działanie dwutorowe: mukoaktywne i antyoksydacyjne. Właściwości mukoaktywne Fluimucilu odpowiadają za szybkie i możliwie nieuciążliwe dla pacjenta pozbycie się zalegającej w oskrzelach wydzieliny, której organizm musi się pozbyć w celu całkowitego wyzdrowienia. Fluimucil nie tylko rozrzedza zalegający gęsty śluz, ale również zmniejsza jego powstawanie i przyspiesza usuwanie z dróg oddechowych. Z kolei dodatkowe działanie antyoksydacyjne Fluimucilu sprawia, że negatywne skutki stanu zapalnego (np. uszkodzenia składników komórek) są zredukowane. Antyoksydanty przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników w organizmie, dzięki czemu zmniejszają skutki stanu zapalnego. Dlatego też Fluimucil jest lepszym rozwiązaniem niż wiele innych substancji o właściwościach mukolitycznych.
Rodzina produktów Fluimucil (Fluimucil Forte, Fluimucil Muko, Fluimucil Muko Junior) to preparaty w postaci tabletek musujących lub granulatu do przyrządzania płynnego roztworu, przeznaczone dla chorych w różnym wieku.

A to już wiesz?  Ból gardła? Jak nawilżać gardło?

Fluimucil występuje w trzech postaciach:
Fluimucil Forte to lek występujący w postaci tabletek musujących do przygotowywania roztworu doustnego o przyjemnym cytrynowym smaku. Oczyszcza drogi oddechowe. Likwiduje przyczynę mokrego kaszlu ? rozrzedza zalegającą wydzielinę, a przez to ułatwia jej odkrztuszanie. Dawkowanie: 1 tabletka na dobę.
Sugerowana cena detaliczna: Fluimuci Forte, tabletki musujące,
600 mg x 10 ? ok. 11,50 zł

Fluimucil Muko to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego. Głównym składnikiem leczniczym jest acetylocysteina, łatwo przenikająca przez błony komórkowe substancja czynna, która upłynnia oraz zmniejsza lepkość śluzu i wydzieliny śluzowo-ropnej, dzięki czemu ułatwia ich odkrztuszanie. Lek ma charakterystyczny żółty kolor i pomarańczowy smak. Substancja czynna podana w postaci roztworu bardzo dobrze się wchłania.

Dawkowanie: Dzieci w wieku od 7 do 14 lat ? 1 saszetka 2 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat ?
1 saszetka 2-3 x na dobę.
Sugerowana cena detaliczna: Fluimuci Muko, saszetki z granulatem, 200 mg x 20 saszetek ? ok. 16,00 zł

Fluimucil Muko Junior o pomarańczowym smaku stosuje się w celu rozrzedzenia wydzieliny dróg oddechowych i ułatwienia odkrztuszania
u dzieci od 3. roku życia z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1.5 litra dziennie).

Dawkowanie: Dzieci w wieku od 3 do 6 lat ? 1 saszetka 2-3 x na dobę. Dzieci w wieku od 7 do 14 lat ? 2 saszetki 2 x na dobę lub 1 saszetka 4 x na dobę. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: 2 saszetki 2-3 x na dobę.
Sugerowana cena detaliczna: Fluimuci Muko Junior, saszetki z granulatem, 100 mg x 20 saszetek ?
ok. 14.00 zł

Fluimuci Forte, tabletki musujące, 600 mg x 10, Fluimuci Muko, saszetki z granulatem, 200 mg x 20 saszetek, Fluimuci Muko Junior, saszetki z granulatem, 100 mg x 20 saszetek.
Wskazania: Produkty lecznicze Fluimucil Muko Junior, Fluimucil Muko stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych. Produkt leczniczy Fluimucil Forte stosuje się krótkotrwale jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z objawami zakażenia związanego z przeziębieniem. Przeciwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, stan astmatyczny, fenyloketonuria, stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat ? gdyż substancja czynna: acetylocysteina może wywołać niedrożność dróg oddechowych u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
Podmiot odpowiedzialny: ZAMBON.
Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o., 05-552 Łazy, ul. Podleśna 83.

A to już wiesz?  W kierunku włączenia marihuany leczniczej do medycyny

OTC ? leki wydawane bez recepty

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy