Żywienie

Odpowiednie nawodnienie sprzymierzeńcem w dbaniu o zdrową sylwetkę

Informacja prasowa
Warszawa, październik 2018 r.

Odpowiednie nawodnienie sprzymierzeńcem
w dbaniu o zdrową sylwetkę

Jest podstawą odpowiednio zbilansowanej diety oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Woda, bo o niej mowa, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz jest sprzymierzeńcem w zachowaniu szczupłej sylwetki . O jej szczególnej roli warto przypomnieć z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością, który obchodzimy
24 października. Pomimo stale rosnącej świadomości i zainteresowania zdrowym stylem życia, w dalszym ciągu pijemy zbyt mało wody . Żywiec Zdrój wierzy, że upowszechnianie wiedzy jest najlepszym sposobem na kształtowanie się zdrowych nawyków żywieniowych w społeczeństwie. Od wielu lat prowadząc liczne działania, firma zachęca ludzi, by pili zdrowiej ? między innymi po to, by skuteczniej walczyć z takimi problemami jak otyłość.

Prawidłowe nawodnienie sprzymierzeńcem w walce z otyłością
Brak ruchu, niezdrowa dieta czy nadmierne spożycie cukru to przykłady codziennych zachowań, które przyczyniają sie do gromadzenia się zbędnych kilogramów, a w konsekwencji do otyłości. Dbając o zdrową sylwetkę poprzez odpowiedni jadłospis czy ćwiczenia fizyczne, warto pamiętać również o wodzie, która jest wielkim sprzymierzeńcem w terapii odchudzającej.
Woda pomaga hamować uczucie głodu i nadmierne łaknienie, a przy tym nie dostarcza kalorii. Ponieważ woda nie zawiera cukru i nie stanowi źródła kalorii, nie przyczynia się też do wydzielania insuliny, która hamuje spalanie tłuszczu. Można zatem śmiało powiedzieć, że dobra dieta to ta, w której woda jest podstawą nawodnienia.
Wiele badań wskazuje na korzystny wpływ wody w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Prosta interwencja dietetyczna zwią?zana ze zwiększeniem spożycia wody do ilości zalecanych lub zastąpieniem wszelkich napojów wodą to dobry sposób zarówno na zapobieganie nadwadze
otyłości, jak również na redukcję masy ciała i zmniejszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. Zamiana słodzonych napojów na wodę może w szybkim czasie przyczynić się do spadku masy ciała i zmniejszenia jego obwodów poprzez zmniejszenie całkowitego poboru energii w ciągu dnia. Efekt ten związany jest przede wszystkim z obniżeniem całkowitej kaloryczności diety nawet o 10-15% . Właśnie do takich, , niewielkich zmian nawyków zachęca program ?Woda na Start?, którego partnerami są firma Żywiec Zdrój, Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Żywności i Żywienia. W opublikowanym w ramach programu raporcie Fakty i Mity na temat wody czytamy między innymi, że 95% Polaków wie, że woda to najzdrowszy sposób nawodnienia, ale tylko 28% płynów wypijanych przez osoby dorosłe to woda . Dane te pokazują, jak istotne jest kształtowanie zdrowego nawyku picia wody.

Woda dla najmłodszych
Mówiąc o prawidłowej diecie należy wyróżnić tak wrażliwą grupę jak dzieci ? przyzwyczajenia ukształtowane w dzieciństwie będą procentować w dorosłym życiu. Właściwe żywienie przyczynia się do prawidłowego rozwoju, kształtowania metabolizmu oraz obniża ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych w wieku dorosłym. Także w tej grupie wiekowej, kluczowy jest zbilansowany dobór produktów spożywczych w codziennym jadłospisie, a woda jest jego ważnym elementem. Prawidłowe spożycie płynów przez z naciskiem na spożycie odpowiedniej ilości wody, wiąże się ze zmniejszonymi przyrostami tłuszczowej masy ciała i zwiększoną utratą tkanki tłuszczowej. Działania edukacyjne i zwiększenie spożycia wody o ok. 1 szklankę dziennie (1 szklanka ? 200 ml) może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka nadwagi u dzieci szkolnych nawet o 31% .
Dobrej jakości woda powinna być pierwszym płynem wprowadzanym do diety dziecka w momencie rozszerzenia jej o produkty inne niż mleko, czyli po 6. miesiącu życia. Od tego momentu kluczowe jest nieustanne edukowanie i przypominanie o roli wody w codziennej diecie dziecka. Podniesienie świadomości dzieci dotyczącej spożycia wody może skutecz?nie zapobiegać nadwadze i otyłości. W tym rodzicom pomagają między innymi takie programy jak ?Mamo, tato, wolę wodę!?. W ramach inicjatywy firmy Żywiec Zdrój, którą wspierają Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Żywności i Żywienia, powstają między innymi materiały edukacyjne służące do prowadzenia zajęć w przedszkolach. Aż 58% dzieci, które uczestniczyły w programie, piło więcej wody i częściej .

O firmie
Żywiec Zdrój S.A. to największy producent na rynku napojów bezalkoholowych i najbardziej odpowiedzialna społecznie firma w Polsce . Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o środowisko naturalne i zachęca ludzi, by pili zdrowiej. Misja firmy widoczna jest we wszystkich obszarach działalności, od tworzenia produktu, doboru dostawców, po programy edukacyjne i ekologiczne. Najbardziej znane to ?Po stronie natury? i ?Mamo, tato, wolę wodę?, których celem jest uwrażliwienie na potrzeby natury i ochrona zasobów wodnych w Polsce oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Firma Żywiec Zdrój S.A. powstała w 1992 roku w otulinie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, dziś zatrudnia ponad 600 pracowników w sześciu lokalizacjach w Polsce i posiada najbardziej rozpoznawalną markę wodną w kraju . Więcej o firmie można przeczytać w raporcie wkładu Żywiec Zdrój S.A. w rozwój Polski i regionów.
Żywiec Zdrój S.A należy do grupy spółek DANONE – producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia. W Polsce DANONE działa w czterech obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywność dla niemowląt i małych dzieci (NUTRICIA) oraz żywność medyczna (NUTRICIA Medyczna). Wszystkie spółki DANONE łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Poprzez nasze produkty, projekty i programy, zachęcamy do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych na co dzień oraz przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju planety.
W 10 lokalizacjach w kraju zatrudnienie znajduje ponad 3 000 osób, rozwijających się zawodowo w bezpiecznym
i przyjaznym środowisku pracy. O działalności DANONE można przeczytać w ?Nieść zdrowie poprzez żywność. Wkład grupy spółek DANONE w rozwój polskiej gospodarki, społeczeństwa i zdrowia?.

Similar Posts