Gruźlica Wiadomości branżowe

Jak leczyć blizny u dzieci

Większość rodziców martwi się, że nieestetyczna blizna po oparzeniu, urazie, czy operacji będzie problemem dla dziecka w przyszłości. Specjaliści uspokajają, że bardzo często blizny u małych dzieci mają tendencję do zanikania lub

Większość rodziców martwi się, że nieestetyczna blizna po oparzeniu, urazie, czy operacji będzie problemem dla dziecka w przyszłości. Specjaliści uspokajają, że bardzo często blizny u małych dzieci mają tendencję do zanikania lub spłycania się. Pomogą preparaty na bazie silikonu.

Trudno oczekiwać, że blizna zniknie zupełnie, można jednak znacząco zmniejszyć jej wielkość, wygładzić i uelastycznić. Sprawić, że będzie mniej bolesna, oraz ograniczyć uczucie ?ściągnięcia” skóry.

Usuwanie blizn laserem ? nie dla małych dzieci

Często rodzice pytają o możliwość usuwania blizn poprzez terapię laserową. Mimo, że jest to nowoczesna i obiecująca metoda leczenia blizn, z kilku powodów nie jest wskazana u małych dzieci. Leczenie laserem jest inwazyjne, bolesne i wiąże się z powtórzeniami. Prawidłowe przeprowadzenie takiego zabiegu jest trudne ze względu na ruchliwość malucha.

Dodatkowym zagadnieniem w leczeniu blizn u dzieci jest zapobieganie powstawaniu blizn przerostowych. Sprzyja im nadprodukcja kolagenu, a taką tendencję ma skóra u osób w młodym wieku.

Silikonowe opatrunki ochronią przed drapaniem

Silikonowe preparaty na blizny, w tym plastry Sutricon można łatwo stosować na blizny u dzieci. To przyjazne, oddychające opatrunki, których dziecko nawet nie poczuje ? plaster ma zaledwie 0,25 mm grubości.

Według dermatolog dr Doroty Nowickiej plastry silikonowe naklejone na zabliźnioną ranę u dziecka to najlepszy sposób na zabezpieczenie jej przed drapaniem. Jest to częstym dziecięcym zwyczajem. Maluchowi warto wytłumaczyć, że gojącej się rany nie należy uszkadzać, trzeba ją utrzymywać w czystości i ochraniać opatrunkiem.

– ?Plastry Sutricon są odpowiednie dla dzieci, gdyż są dobrze tolerowane i bezpieczne w użyciu. Nie wykazują działań ubocznych, nie powodują alergii. Zapobiegają bliznom patologicznym, łagodzą dolegliwości takie jak ból, swędzenie czy poczucie ściągnięcia skóry.” ? tłumaczy Agata Chodakowska, Product Manager Verco.

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Polski zespół terapeutyczny najlepszym zespołem opieki nad pacjentem w Europie!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy