Gruźlica Wiadomości branżowe

Wizyty położnej po porodzie ? zaniedbywane czy niechciane?

Położna rodzinna powinna odwiedzić kobietę objętą świadczeniami NFZ cztery razy.  Wizyty te są bezpłatne. Jednak w praktyce okazuje się, że położne przychodzą do mam o wiele rzadziej. Nie wszystkie kobiety są zainteresowane naszą

Położna rodzinna powinna odwiedzić kobietę objętą świadczeniami NFZ cztery razy.  Wizyty te są bezpłatne. Jednak w praktyce okazuje się, że położne przychodzą do mam o wiele rzadziej.

Nie wszystkie kobiety są zainteresowane naszą pomocą – twierdzą położne. Kontrowersje wokół opieki nad kobietami po porodzie powstały w związku z zarzutami, że może dochodzić do fikcyjnych wizyt, które odbyły się tylko na papierze.

Tymczasem wiele zależy również od nastawienia mam. Wiele z nich nie ma świadomości, że położna udzieli nie tylko ważnych wskazówek na temat pielęgnacji noworodka, ale pomoże w razie problemów z laktacją.

Położna jest dla mamy i dziecka

Z położną kobiety mogą również skonsultować swój stan zdrowia, co jest ważne w okresie połogu. Np. można zapytać o pielęgnację blizny po cesarskim cięciu. Często zdarza się, że w szpitalu kobieta nie uzyska wszystkich informacji dotyczących gojenia się blizny i tu warto wesprzeć się fachową wiedzą położnej.

– „Położną warto zapytać o to, czy blizna goi się prawidłowo, jak również zapytać o odpowiednią metodą pielęgnacji blizn. – mówi Agata Chodakowska, Product Manager. –  Polecam nowoczesne plastry na blizny Sutricon, które zostały opracowane z myślą o bliznach po cesarskim cięciu. To wygodny sposób pielęgnacji, który pozwala mamie skupić się na opiece nad niemowlęciem, jednocześnie nie zaniedbując siebie.”

Czytaj więcej o wizytach położnej po porodzie na www.polkaintymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl

A to już wiesz?  Przewodnik Humana na problemy wieku niemowlęcego

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy