W ramach kampanii edukacyjnej M45+ Ministerstwo Zdrowia i Centrum Onkologii Instytut zorganizowało cykl spotkań edukacyjnych z pracownikami zakładów przemysłowych. Spotkania miały na celu propagowanie profilakty
Warszawa, XX grudnia 2020 r.INFORMACJA PRASOWAŚwięta, święta, a po świętach? nadprogramowe kilogramyZdecydowana większość z nas z utęsknieniem oczekuje na Święta Bożego Narodzenia. Chociaż z powodu epidemii koronawirus
Dziecko to dla rodziców oczko w głowie. Chcemy by było zdrowe, dobrze się rozwijało ? pragniemy by miało wszystko, czego zapragnie. Niestety – często zapominamy o zdrowym rozsądku – szczególnie, gdy chodzi o żywie
Wiele kobiet w ciąży ma wrażenie, że ich wzrok pogorszył się, pojawiają się problemy z tolerancją szkieł kontaktowych oraz objawy związane z ?zespołem suchego oka”.…
Informacja prasowaCzęsto się przeziębiasz? Cierpisz na anemię z powodu niedoboru żelaza? Miewasz problemy z alergią lub funkcjonowaniem układu pokarmowego? A może karmisz swoje dziecko mieszanką mleka w proszku? Jeśli choć
Informacja prasowa 26.10.2017 r.Jedna czwarta chorych po udarze mózgu to osoby poniżej 40 roku życia, aż 70 proc. pacjentów przynajmniej częściowo straciło sprawność fizyczną, a prawie połowa źle ocenia
Zima za pasem i choć trudno nam odmówić uroku purpurowej jesieni, a potem śnieżnobiałej zimie przykrywającej świat delikatnym puchem, równie trudno zachować odporność na dolegliwości, które wyjątkowo ak
Prowadzisz samochód? Dowiedz się, jak latem zadbać o jakość i komfort widzenia oraz jak zapewnić odpowiednią ochronę oczu podczas kierowania autemCzęsto nie zdajemy sobie sprawy, jak wymagającymi warunkami dla kierowców są
Śniadanie zjedz jak król! – Psychodietetyczka, technolog żywienia i terapeutka tradycyjnej medycyny chińskiej wyjaśniają, dlaczego śniadanie jest ważne.24 kwietnia Europejczycy obchodzą Dzień Śniadania, w tym roku pod
Bezpieczne lato z dzieckiem ? uwaga na wysoką temperaturę i letnie upały, które mogą zaszkodzić najmłodszym. Gorące, słoneczne lato to wspaniały czas urlopów, wyjazdów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Pogoda zachęca