Migrena

Sierpień Miesiącem Migreny

Warszawa, 24.07.2014 r. Sierpień Miesiącem Migreny Marka Excedrin MigraStop ogłasza sierpień 2014 Miesiącem Migreny. Program ? Zrozum lepiej swoją migrenę z Excedrin Migrastop? został zainagurowany

Warszawa, 24.07.2014 r.
Sierpień Miesiącem Migreny

Marka Excedrin MigraStop ogłasza sierpień 2014 Miesiącem Migreny. Program ? Zrozum lepiej swoją migrenę z Excedrin Migrastop? został zainagurowany specjalnie dla osób chorujących na migrenę. Przez cały miesiąc migrenicy będą mieli szansę dowiedzieć się więcej o swojej wady i nauczyć się jak z nią postępować. W trakcie trwania programu, w wybranych aptekach pacjenci będą mogli otrzymać bezpłatny poradnik na temat migreny i spososobów radzenia sobie z nią.

Życie z migreną jest niezwykle trudne, ponieważ oprócz uciążliwych symptomów choroby, takich jak bóle głowy, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięk, czy nudności, jest więc także dolegliwość, która atakuje bez uprzedzenia. Dlatego migrenicy często są kłopoty z radzeniem sobie z codziennymi obowiązkami zawodowymi i innymi. Jednak osoby cierpiące na migrenę mogą ograniczyć negatywny wpływ tej choroby na ich bycie. Zbiorem użytecznych wskazówek jest stworzony przez markę Excedrin MigraStop specjalny poradnik Zrozum lepiej swoja migrenę z Excedrin MIgrastop, który ma istotne informacje właśnie dla osób będących na migrenę.
Z poradnika można dowiedzieć się, jak rozpoznać pierwsze objawy ataku migreny i znaleźć przydatne informację na temat leczenia i profilaktyki tej choroby.

Poradnik pokazuje związek miedzy migreną
a takimi elementami jak płeć, dieta, czy uwarunkowania genetyczne. Ponadto, zawiera
10 praktycznych porad na temat migreny, które każdy może od razu wprowadzić w swoje życie aby sprawić by życie z migreną nie było aż tak kłopotliwe. Uzupełnieniem ciekawych i praktycznych informacji, są liczne grafiki, które w łatwy sposób ilustrują problemy migrenowe.
Poradnik Zrozum lepiej swoją migrenę z Excedrin Migrastop już w sierpniu będzie można pobrać bezpłatnie w wybranych aptekach.
Excedrin MigraStop to sam taki lek w Polsce, dostępny bez recepty, stworzony specjalnie z dbają o osobach będących na migrenę. Lek ten zawiera trójskładnikową formułę (paracetamol, kofeina, kwas acetylosalicylowy) o klinicznie potwierdzonym działaniu . Dzięki takiej kombinacji zwalcza nie tylko ból głowy, ale i inne objawy migreny, takie jak nudności, światłowstręt czy dźwiękowstręt. 94% osób pacjentów, którzy wypróbowało Excedrin Migrastop potwierdziło w badaniu skuteczność tego leku

A to już wiesz?  Bóle głowy, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięk? Sierpień 2014 Miesiącem Migreny

1. Lipton RB, Stewart WF, Ryan RE, Saper J, Silberstein S, Sheftell F. Efficacy and safety of acetaminophen, aspirin, and caffeine in alleviating migraine headache pain ? three double-blind, randomized, placebo-controlled trials. Arch Neurol 1998; 55: 210-217

2. Na podstawie badania marketingowego przeprowadzonego przez GFK Polonia na zlecenie Novartis Poland, n=9344, kwiecień 2013r

94% osób pacjentów, którzy wypróbowało Excedrin Migrastop potwierdziło w badaniu skuteczność tego leku
Więcej na www.excedrin.pl http://www.miesiacmigreny.pl/

O firmie Novartis
Novartis jest światowym liderem w dziedzinie szeroko pojętej ochrony zdrowia. Firma odpowiada
na rosnące potrzeby pacjentów i społeczeństwa, wprowadzając innowacyjne i skuteczne produkty farmaceutyczne oraz medyczne: leki innowacyjne, wysokiej jakości leki generyczne, szczepionki, materiały diagnostyczne oraz leki i wyroby medyczne dostępne bez recepty. Novartis jest jedyną firmą, która zajmuje wiodącą pozycję we wszystkich tych obszarach. Więcej informacji na stronie www.novartis.pl.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Excedrin MigraStop. Tabletki powlekane. Jedna tabletka powlekana zawiera 250 mg kwasu acetylosalicylowego, 250 mg paracetamolu oraz 65 mg kofeiny. Wskazania do stosowania: Doraźne leczenie bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, paracetamol, kofeinę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. U pacjentów, u których stosowanie kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak diklofenak czy ibuprofen, powoduje napady astmy, pokrzywkę lub ostre zapalenie błony śluzowej nosa; czynny wrzód żołądka lub jelit, krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego oraz u pacjentów ze zdiagnozowanym
owrzodzeniem żołądka i jelit; hemofilia lub inne skazy krwotoczne; ciężka niewydolność nerek lub wątroby; ciężka niewydolność serca; przyjmowanie metotreksatu w dawce większej niż 15 mg na tydzień; trzeci trymestr ciąży.
Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy.

A to już wiesz?  BOTOX skuteczny w walce nie tylko ze zmarszczkami

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i jest skierowany do Państwa w ramach przysługującego prasie prawa do bieżących informacji na temat nowych produktów leczniczych lub ich nowych właściwości. Materiał ten opisuje właściwości produktów leczniczych, który to opis ? po jego upublicznieniu – może być uznany za reklamę tychże produktów w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne. Z uwagi na powyższe uprzejmie prosimy o redagowanie ewentualnych informacji prasowych z użyciem niniejszego materiału w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami?.
PL1407224641

Więcej na www.excedrin.pl http://www.miesiacmigreny.pl/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy