Gruźlica Wiadomości branżowe

Nowoczesna pielęgnacja blizny pooperacyjnej

U ok 10% pacjentów po operacjach mogą rozwinąć się blizny nieprawidłowe. Za pacjentów wysokiego ryzyka uważane są osoby, u których takie blizny wystąpiły wcześniej oraz m. in. pacjenci poddani zabiegom w obrębie klatki piersiowej.Wynikiem zaburzonego gojenia jest np. blizna hipotroficzna – czerwona i wypukła. Stanowi ona problem medyczny i estetyczny nawet wiele lat po operacji.

Teaser

U ok 10% pacjentów po operacjach mogą rozwinąć się blizny nieprawidłowe. Za pacjentów wysokiego ryzyka uważane są osoby, u których takie blizny wystąpiły wcześniej oraz m. in. pacjenci poddani zabiegom w obrębie klatki piersiowej.

Wynikiem zaburzonego gojenia jest np. blizna hipotroficzna ? czerwona i wypukła. Stanowi ona problem medyczny i estetyczny nawet wiele lat po operacji. Pacjenci cierpiący z powodu bliznowców i nieestetycznych blizn z jednej strony chcieliby pozbyć się szpecącego problemu, jednak wolą przyzwyczaić się do brzydkiej blizny niż poddać się kolejnemu zabiegowi chirurgicznemu, czyli wycięciu blizny.

Warto więc w krótkim czasie po operacji stosować nowoczesny sposób pielęgnacji blizny pooperacyjnej. Według aktualnych zaleceń międzynarodowych ekspertów* najlepszą profilaktyką blizn przerostowych są nowoczesne plastry silikonowe. Ich stosowanie można rozpocząć po chirurgicznym zamknięciu rany ? gdy nacięcie pokryło się nabłonkiem.

Leczenie blizny po operacji ? plastry na blizny Sutricon

– ?Polecam plastry silikonowe Sutricon, jako najlepszy sposób na leczenie blizny po operacji. Dzięki tym nowoczesnym plastrom na blizny pacjent ma wpływ na wygląd i proces gojenia się blizny, a więc na zmniejszenie jej widoczności i poprawę wyglądu. Co ważne zaraz po operacji – plastry łagodzą dolegliwości związane z gojeniem ? takie jak swędzenie, napięcie skóry i ból.” ? mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Terapia na blizny pooperacyjne przy pomocy plastrów Sutricon powinna trwać od 2- 4 miesięcy. W badaniach udowodniono, że po 2 miesiącach stosowania plastrów silikonowych na blizny, liczba blizn przerośniętych zmniejszyła się 2,5 krotnie.

Plastry na blizny Sutricon można stosować np. po operacjach ginekologicznych, operacjach związanych z wycięciem nowotworu oraz wielu operacjach plastycznych np. powiększeniu piersi.

*International clinical recommendations on scar management. Mustoe TA, Cooter RD, Gold MH, Hobbs FD, Ramelet AA, Shakespeare PG, Stella M, Teot L, Wood FM, Ziegler UE; International Advisory Panel on Scar Management. Plast Reconstr Surg. 2002 Aug;110(2):560-71.

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci ? mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią ? PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Męty oczne podczas patrzenia na śnieg

< 235542" >

Źródło VERCO. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy